Chystáte se zrekonstruovat nebo vybavit Vaši koupelnu?

Přemýšlíte, že využijete designera nebo svých vlastních sil?

Pravděpodobně už máte nějakou představu, jak by Vaše dokonalá koupelna měla vypadat. My, jako profesionálové na koupelny, jsme dali dohromady trendy v koupelnách pro tento rok, abyste se mohli inspirovat.

Dříve se brala koupelna čistě jako místnost na udržování hygieny. V posledních letech je však brána také jako místo, kde si můžete odpočinout a zapomenout na každodenní strasti.  Koupelna není pouze o základním koupelnovém vybavení, jako je výběr vhodné vany, toalety či sprchového koutu. Je to také o navození příjemné atmosféry slazením barev obkladů, dlažeb a doplňků.

Hlavní trendy pro rok 2021:

• Přírodní atmosféra
• Kombinace žluté a šedé
• Hlavové sprchy
• Tlumené osvětlení
• Velká zrcadla
• Různé velikosti obkladů
• Designové vany
• Minimalismus

PŘÍRODNÍ KOUPELNY NAVODÍ POCIT HARMONIE

Pokud si chcete opravdu odpočinout psychicky a fyzicky, tak přírodní materiály Vám pomohou navodit v koupelně příjemnou atmosféru, kde si můžete po celém dni zarelaxovat například ve vaně a unášet se pohodou.  

Nejprve je dobré vybrat materiály, dle kterých se bude odvíjet ostatní vybavení koupelny. Doporučujeme Vám dřevo, kámen nebo mramor. Pokud nechcete do koupelny příliš investovat, postačí zakoupit imitaci, která se na první pohled od originálu neliší.

Z našeho sortimentu Vám doporučujeme například obklady v přírodních barvách. V kurzu jsou teplé a zemité tóny nebo příjemné zelené, cihlové, karamelové hnědé či béžové odstíny. Právě zelená barva se umístila na nejpřednější příčce v roce 2021 a není se čemu divit. Jemné zelené odstíny navodí během relaxace pocit klidu a uvědomění si své osobnosti. Zelenou můžete zakomponovat v rámci obkladů nebo pomocí koupelnových doplňků. Přírodní materiály lze použít nejen na podlahy a stěny, ale výborně vypadají i přírodní doplňky, případně z nich mohou být vyrobeny umyvadla, vany nebo jiné koupelnové vybavení. Abyste se přírodě přiblížili ještě o něco více, doporučujeme koupelnové tapety s botanickým vzorem.

ŠEDÁ A ŽLUTÁ KOUPELNA = POCITY ŠTĚSTÍ A JISTOTY

Nejenom zelené, ale žlutošedé koupelny jsou v roce 2021 trendy. Podle společnosti Pantone, která každý rok vydává barvu pro nadcházející rok, je právě žlutá a šedá kombinace ideální pro Vaši koupelnu, abyste se v ní cítili šťastně a sebevědomě.

Žlutá barva symbolizuje štěstí a světlo, šedá naopak vyvolává pocity jistoty. Jak s nimi naložit v interiéru Vaší koupelny? Šedá barva patří všeobecně mezi věčné a vděčné odstíny. Jedná se o neutrální barvu, které se trendy přišil netýkají. Pokud si vyberete koupelnové vybavení v šedých a neutrálních tónech, máte vyhráno, jelikož s ní můžete kombinovat všechny barvy, které se Vám líbí. Do menších koupelen je vhodné zvolit světle šedou, která přirozeně zvětší prostor koupelny. Žlutou barvou následně můžete zakomponovat v rámci koupelnových předložek, ručníků a dekorací.

VYTVOŘTE SI Z VAŠÍ KOUPELNY WELLNESS

Odpočinete si v útulné a příjemně osvětlené koupelně. Je důležité při prvotním rozmístění světel v koupelně myslet nejen na hlavní světlo, ale také i na menší bodové osvětlení jednotlivých častí koupelny. Kromě zmíněného hlavního a bodového osvětlení máte možnost přivést světlo do koupelny pomocí zrcadel s osvětlením a zrcadlových galerkách, které pojmou nejen nespočet kosmetických drobností, ale v koupelně také vytvoří příjemné světlo, které ženy ocení především při líčení.

Mnoho z nás doma nemá vanu, ale naopak odpočívá pod proudem tekoucí vody. Právě proto jsou nyní oblíbené hlavové sprchy velkých velikostí, které se montují přímo do stropu, do stěny nebo jsou součástí sprchového setu. Výhodou hlavové sprchy je navození příjemného pocitu, jako byste stáli venku v přírodě a nechávali se unášet jemným proudem vody. Pokud si nemůžete dopřát nadstandardně velké sprchy, nemusíte zoufat. I moderní ruční sprchy jsou vybaveny nejrůznějšími typy proudů, takže si můžete navodit pocit lehkého deště i pomocí ruční sprchy. Třešničkou na dortu Vaší wellness koupelny jsou masážní panely, kde pozvednete ještě o kousek krásný pocit ze sprchování.

VELKÉ ZRCADLO JAKO OKO KOUPELNY

V žádné koupelně nesmí chybět zrcadlo, které je takovým středobodem Vaší koupelny. Letošním trendem jsou velká zrcadla a platí pravidlo – čím větší, tím lepší. Velká zrcadla mají výhodu, že dokonce opticky zvětší a prosvětlí málo prostorné koupelny. Zkuste se zaměřit na zrcadla s led osvětlením, která ještě více prosvětlí prostor koupelny.

OBKLADY JAKO VELKÝ DETAIL KOUPELNY

Dříve stěny zdobily obklady pouze jedné velikosti, které se časem okoukaly a působily lehce nudně či nezáživně. Trendem tohoto roku je prostřídání obkladu hned v několika velikostech. Kombinování velikostí je pouze na Vaší fantazii, a to je na tom to krásné. Inspirujte se v našem bohaté nabídce obkladů, kde si můžete vybrat dělící jednoduché pruhy či asymetrické tvary, které z Vaší koupelny vytvoří jedinečnou místnost. Moderní je také kombinovat různé barvy a materiály. Nezapomeňte ale postupovat rozvážně, abyste docílili harmonického prostoru, kde se budete cítit dobře.

DESIGNOVÉ VANY

Kádě, sudy a vany používalo lidstvo odjakživa. I v této době jsou vany neodmyslitelnou součástí koupelen. Zejména v koupelnách velkých domů by vana rozhodně chybět neměla. Obrovským hitem v oblasti instalací van jsou volně stojící vany. Takto volně ustavena vana v prostoru se stane přirozenou dominantou koupelny. Vykoupejte se ve volně stojící vaně a evokujte v sobě prastaré tradice, avšak v luxusním designovém provedení moderní doby.

MINIMALISMUS VÁM POMŮŽE KE KVALITNÍMU ODPOČINKU

Užijte si v koupelně každou volnou chvilku a myšlenkami neodbíhejte k Vašim každodenním starostem. Z koupelny vytvořte klidné místo, kde Vás nebude nic rušit. Využijte nynějších trendů minimalismu a veškerou kosmetiku nebo prostředky na mytí koupelny schovejte v koupelnových skříňkách. Na koš na prádlo se velice hodí skříňky vysoké naopak na mycí prostředky, šampony a další Vaše prostředky se skvělé hodí do skříněk s umyvadlem. Skříňky navíc maskují sifon pod umyvadlem a koupelna díky tomu vypadá elegantně, jednoduše a čistě.